Zaton ubytovanie

Neďaleko Dubrovníka sa nachádza turistická osada nazývaná Zaton. Milovníci športu si práve v tu prídu na svoje. Obec Zaton je pokladaná za letovisko s najširšou ponukou športových aktivít. Turisti, ktorý navštívia toto stredisko si môžu vyskúšať jachting, windsurfing, vodné lyžovanie, zajazdiť si na vodných skútroch, potápať sa, hrať tenis, volejbal, basketbal, hádzanú či dokonca stolný tenis. Taktiež majú možnosť zastrieľať si na strelnici a pre milovníkom cykloturistiky je pripravených niekoľko cyklotrás.

Zaton

Počas letných mesiacov sú pre turistov organizované mnohé kurzy. Dovolenkári majú k dispozícií aj tenisovú, potápačskú i jazdeckú školu. Pre deti ale i dospelých sú organizované kurzy plávania, ktoré vedú odborný inštruktori.

Pláže v stredisku Zaton sú veľmi čisté, dokonca boli vyznamenané tzv. Modrou vlajkou.  Nachádza sa tu 1,5 km dlhá pláž, ktorá je obklopená borovicovým lesom. Pláž s pozvoľným vstupom do mora je vhodná najmä pre rodiny s deťmi.

Táto malá obec s viac ako 1 100 obyvateľmi žije cestovným ruchom. Nachádza sa tu množstvo hotelov rôznych kategórií, penziónov, kempingov a súkromných apartmánov.

Za spomienku stojí veľmi dobre vybavený ubytovací kompex Holiday Vilage Zaton, ktorý ma kapacitu viac ako 2 000 lôžok a kemp Zaton pre 4 500 návštevníkov.

Zaton