Ubytovanie Grécko

Grécko – krajina jedinečných prírodných krás je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých slovenských turistov. Krásne pláže, trblietajúce sa more a stabilné počasie ale i úprimnosť a pohostinnosť domácich obyvateľov sú dôvody, prečo je Grécko tak obľúbené.

Pre svoj dovolenkový pobyt v tejto krajine si môžete vybrať ubytovanie v hoteloch rozličného štandardu alebo druhou alternatívou je prenájom súkromného apartmánu či malej vily v blízkosti mora. Ubytovať sa je možné aj v kempoch či turistických ubytovniach.

Pre dovolenkárov je pripravených množstvo hotelov rôznych cenových kategórií, takže aj tí najnáročnejší si prídu na svoje. Hotely sú rozdelené podľa tried od luxusnej triedy LUX (AA) cez A, B, C až po kategóriu E v závislosti od vybavenia, polohy izby a ceny Ubytovanie v hoteli je veľmi výhodné. Jednou z výhod je, že hotel sa zvyčajne nachádza v tesnej blízkostí mora a má aj vlastnú súkromnú pláž. Ďalšou výhodou je možnosť stravovania a pravidelné upratovanie izieb. K najznámejším hotelom v Grécku patrí Hotel Lagos, Hotel Gythio i Hotel Sidari.

Lacnejšou alternatívou je ubytovanie v súkromných apartmánoch. Apartmány sú zvyčajne jednoducho ale účelne zariadené. Ich súčasťou je samostatné sociálne zariadenie i malá kuchynka, resp. kuchynský kút so základným zariadením.