Ubytovanie Baška Krk

Chorvátsko patrí nepochybne k najnavštevovanejším turistickým destináciám slovenských dovolenkárov. Každého očarí svojimi krásnymi plážami, azúrovo čistým morom ale i srdečnosťou domácich obyvateľov. Súčasťou Chorvátska je množstvo malých i väčších ostrovov. K obľúbeným patrí malý ostrov nazývaný Krk.

Najznámejším letoviskom na tomto ostrove je mestečko Baska, ktoré sa nachádza na juhovýchode ostrova. Krajšie pláže v celom Chorvátsku nenájdete. Práve v okolí mestečka Baška sa nachádzajú tie najkrajšie pláže. Najväčším lákadlom pre turistov je pláž nazývaná Rajská s dĺžkou až 2 km. Okrem tejto najväčšej pláže sa tu nachádza ďalších 30 tiež veľmi pekných pláži.

Baška Krk

Baška Krk

Pre turistov je v tomto malebnom mestečku pripravených množstvo ubytovacích zariadení. V hlavnej sezóne odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred. Ak sa vyberiete na dovolenku práve do tohto mestečka bez rezervovaného ubytovania nemusíte sa obávať, že si ubytovanie nenájdete. Nachádza sa tu množstvo agentúr, ktoré vám s hľadaním ubytovania veľmi radi pomôžu.

Okrem hotelov v rôznych cenových kategóriách sa môžete ubytovať v súkromných apartmánoch, penziónoch, vilách či bungalovoch.

Ponuka ubytovania je naozaj široká. Najbohatšiu ponuku tvorí ubytovanie v súkromných  apartmánoch. Turisti majú zvyčajne k dispozícii niekoľko izieb s vlastným sociálnym zariadením a malou kuchynkou, resp. kuchynským kutom zo základným vybavením a ľadničkou. Súčasťou mnohých apartmánov je aj klimatizácia, televízor či telefón.